Aktualności

2019-05-27
Podanie do Szkoły Branżowej

Wzór podania do szkoły branżowej: pobierz
Czytaj dalej
2018-11-23
Paka dla zwierzaka

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Koninie (i nie tylko w Koninie) przebywają porzucone psy i koty. To ludzie zgotowali im ciężki los, ale dzięki ludziom dobrej woli udaje się zebrać środki na leczenie, zabiegi czy zaspokojenie ich podstawowych potrzeb.

Zdajemy sobie sprawę, że prosimy o wiele, ale ktoś musi przemówić w imieniu tych, którzy sami tego zrobić nie mogą. Wierzymy w dobroć państwa i nieobojętność na los Braci Mniejszych, zwłaszcza że mamy okres zimowy i ciepły koc, miska karmy, to nie jest tak wiele, a dla takiego zwierzaka Bardzo Dużo. 

Czytaj dalej
2018-11-15
Apel MEN w sprawie szczepień


Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie, 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Czytaj dalej
2018-09-02

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 03.09.2018 r o godz. 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym św. Jakuba w Piotrkowie Kujawskim.

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

Czytaj dalej
2018-08-28

HOŁD POWSTAŃCOM "W"

 

Druga wojna światowa okazała się najbardziej okrutnym „dziełem człowieka przeciwko człowiekowi”. Powstanie Warszawskie było największym europejskim zrywem Polaków przeciwko okupacji niemieckiej. Dnia 1 sierpnia o godzinie „W” w 1944 roku w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni Powstańcy dzielnie i bohatersko walczyli przeciwko przytłaczającej sile wroga.

Czytaj dalej